تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
95درصد زنان، شغل‌هاي مردانه دارند؟

مشاور وزير کشور در امور خانواده و بانوان گفت: زنان سرپرست خانوار در کشور ساماندهي مي‌شوند.

به گزارش فارس فهيمه فرهمندپور ظهر امروز در نشست مطبوعاتي با اصحاب رسانه در چهارمحال و بختياري اظهار داشت: طرح ساماندهي زنان سرپرست خانوار به صورت پايلوت در شهرستان ري در تهران اجرا مي‌شود.

وي با بيان اينکه اين طرح با همکاري 10 دستگاه اجرايي اجرا مي‌شود، بيان داشت: در اين طرح اطلاعات جامع زنان سرپرست خانوار جمع‌آوري مي‌شود.

فرهمندپور هدف از اجراي اين طرح را شناسايي زنان سرپرست خانوار، توانمندي زنان سرپرست خانوار از نظر اقتصادي و اجتماعي، تقويت رواني و شخصيتي زنان سرپرست خانوار و... دانست و عنوان کرد: صندوق تجميع اطلاعات کار آفرينان در حال انجام است و هدف از انجام اين طرح نيز حمايت از کارآفريني، پيشرفت شغلي و تنوع بخشي در امر کارآفريني در جامعه است.

مشاور وزير کشور در امور خانواده و بانوان با بيان اينکه عمده مشکلات در حوزه زنان و خانواده بالا رفتن سن ازدواج، کاهش نرخ ازدواج، افزايش طلاق، اعتياد، اوقات فراغت زنان و دختران در جامعه و... که موجب کاهش تحکيم بنياد خانواده در جامعه است، بيان داشت: بايد به صورت جدي براي آسيب‌هاي اجتماعي زنان در جامعه برنامه‌ريزي دقيق و منسجم صورت گيرد.

وي با اعلام اين خبر که آمار اعتياد، طلاق و... در استان چهار محال و بختياري نگران‌کننده نيست و اين استان در اين مورد از آسيب‌هاي اجتماعي رتبه پايين را دارد، يادآور شد: با توجه به مشخصه اين استان راهکارهاي پيشگيرانه در چهار محال و بختياري بايد مد نظر باشد.

فرهمندپور با تاکيد بر اينکه جلسات آموزشي براي زوج‌هاي جوان در جامعه يک ضرورت است، تصريح کرد: در راستاي کاهش آسيب‌هاي اجتماعي در جامعه بايد توجه جدي به پيشگيري آسيب‌هاي اجتماعي با برگزاري دوره‌هاي آموزشي داشته باشيم.

مشاور وزير کشور در امور خانواده و بانوان با بيان اينکه طرح‌هاي کار آفريني براي توسعه فرصت‌هاي شغلي بايد مورد توجه قرار گيرد، متذکر شد: با کارآفريني بايد با بيکاري و بطالت غلبه کرد و جلوگيري از آسيب‌هاي اجتماعي و اخلاقي و تحکيم بنياد خانواده با بهبود معيشتي و ايجاد کار آفريني در جامعه ممکن است.

وي در پايان اذعان داشت: در کشور 95 درصد زنان در شغل‌هاي مردانه ايفاي نقش مي‌کنند که اين موجب مي‌شود که بسياري از خانواده‌ها در جامعه با مشکلات زيادي مواجه شوند. منبع خبر : تابناك

چهارشنبه 26 شهريور 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.