تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
نحوه پرداخت يارانه تسهيلات اعطائي به كارفرمايان جذب‌كننده مقرري‌بگيران بيمه‌بيكاري

به گزارش ايلنا به نقل از روابط عمومي سازمان تأمين‌اجتماعي، در بخشنامه مشترک حوزه‌هاي فني ودرآمد و اداري اين سازمان به بند «?» بخش سوم تکاليف کارفرمايان اشاره شده و آمده است: کارفرمايان موصوف مکلف بوده‌اند از تاريخ اخذ تسهيلات ضمن حفظ اشتغال پرسنل موجود حداقل به مدت ? سال (بر مبناي ليست حق‌بيمه تيرماه ????) مقرري‌بگيران جذب شده را نيز حداقل به مدت ? سال مشغول به کار نمايند و چنانچه به هر دليل يک يا چند نفر از مقرري‌بگيران جذب شده از رديف شاغلين خارج گردند، مقرري‌بگيران واجد شرايط ديگري را جايگزين نمايند و در هر حال کارفرما متعهد به حفظ اشتغال مورد تعهد (در دوره ? ساله) خواهد بود و به عبارتي ديگر درصورت عدم رعايت شرايط فوق به طور کامل و توأمان دربازه زماني مذکور از سوي کارفرما، پرداخت يارانه به اين دسته از کارفرمايان منتفي است.
در ادامه اين دستورالعمل آمده است: نظر به اينکه بابت به کارگيري مقرري‌بگيران که مانده مقرري آنان در زمان دريافت تسهيلات کمتر از ? ماه است، يارانه‌اي تعلق نخواهد گرفت، لذا ذکر اسامي اين قبيل مقرري‌بگيران در فرم‌هاي مربوطه موضوعيت نداشته و اين امر شامل مقرري‌بگيران جايگزين نيز مي‌شود.
همچنين از آنجائيکه يارانه مذکور صرفاً به کارفرمايان حائز شرايط درقبال به کارگيري مقرري بگيران تعلق مي‌گيرد، لذا پرداخت آن به مقرري‌بگيراني که به صورت انفرادي و در قالب وام خوداشتغالي از تسهيلات مالي طرح مذکور استفاده کرده‌اند، موضوعيت نخواهد داشت.
بر اين اساس سازمان تأمين‌اجتماعي با صدور دستور اداري، واحدهاي اجرائي اين سازمان را مکلف کرده است تا به منظور دستيابي به اطلاعات دقيق در زمينه نحوه به کارگيري و تداوم اشتغال مقرري‌بگيران جذب شده و جايگزين و همچنين حفظ اشتغال پرسنل کارگاه، با استفاده از اطلاعات ليست‌هاي حق‌بيمه و گزارش بازرسي کارگاه و با انجام بازرسي تحقيقي، اقدام کنند.

منبع خبر : بازار كار

دوشنبه 14 اسفند 1391


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.