تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
هزينه در حوزه امنيت شغلي زنان، سرمايه گذاري است

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، وحيده نگين روز يکشنبه در همايش تبين حقوق فرهنگي - اجتماعي زنان کارگر که به مناسبت تولد حضرت معصومه(س)در محل کارخانه کروز برگزار شده بود، افزود: در ظرفيت هاي محدود چه بسا انسان هاي توانمند بدرستي ديده نشوند.
وي اظهار داشت: کارگروههايي در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي تشکيل شده تا بتوانيم از طريق تشکل ها و انجمن ها، احقاق حقوق زنان را پيگيري کنيم.
وي تحقق عدالت را تکيه بر توانمندي و حقوق زنان عنوان کرد و گفت: زنان از ظرفيت هاي بالايي در جامعه برخوردار هستند که اين موضوع را مي توان درايجاد تعادل ميان کار و زندگي که توسط زنان برقرار مي شود، مشاهده کرد.
وي معتقد است: در محيط هاي کاري مردانه، آسيب بيشتر از محيط هاي کاري است که زنان در کنار مردان حضور دارند.
نگين در خصوص نوع هزينه، دستمزد دريافتي زنان، گفت: زنان بيشتر درآمد خود را صرف آموزش، بهداشت و تغذيه فرزندان خود مي کنند که به همين دليل اشتغال زنان از اهميت بالايي برخوردار است.
مشاور وزير کار در امور زنان با اشاره به اينکه از سال1990 ميلادي موتور رشد اقتصادي سرمايه انساني محسوب شده است، گفت: از همان سال کشورهايي که رشد اقتصادي را مورد توجه قرار دادند بر روي نيروي انساني سرمايه گذاري کرده اند.
وي با اشاره به دوگانگي حضور زنان در محيط کار و خانه، گفت: در صورتي که امنيت شغلي در محيط کار براي زنان ايجاد شود آنها نقش موثرتري را هم در خانه خواهند داشت. بعبارتي آرامش خانه و محيط کار در يکديگر تاثير بسزايي دارند.
وي همچنين به نقش تشکل هاي زنان تاکيد کرد و گفت: وجود چنين تشکل هايي مي تواند نگاه جامعه به اشتغال زنان را ارتقا دهد.
نگين با اشاره به توانمندي زنان در پذيرش برخي از مشاغل، يادآور شد: هم اکنون زنان توانسته اند در مشاغلي که مردان تمايل کمتري براي حضور در آن دارند را برعهده بگيرند.
وي درباره موقعيت شغلي زنان در دولت تدبير و اميد، گفت: در دولت يازدهم در پي کشف استعدادها و ظرفيت ها براي حضور بيشتر و موثرتر زنان هستيم به طوري که هم اکنون در همه وزارتخانه ها برنامه هايي براي ارتقا اشتغال زنان در نظر گرفته شده است.
مديرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان تهران نيز در اين همايش اظهار داشت: خوشبختانه تحصيلات زنان، اشتغال و همچنين مهارت هاي فني زنان نسبت به گذشته افزايش يافته است.
احمد لطفي نژاد با اشاره به حضور موثر زنان در بخش هاي مختلف اقتصادي و اجتماعي، گفت: سرمايه هاي اجتماعي همواره به عنوان سرمايه اقتصادي کشور محسوب مي شوند، ضمن آنکه زنان به عنوان سرمايه اجتماعي کشور مقدم بر سرمايه اقتصادي مي باشند.
وي يادآور شد: متاسفانه هنوز در زمينه بنيانها و زيرساخت هاي جامعه زنان هنوز نتوانستيم تعريف درستي داشته باشيم. بايد زيرساخت ها به گونه اي تبيين شوند که شوک هاي اقتصادي نتواند در آنها تزلزلي ايجاد کند.
لطفي نژاد به ايجاد تشکل ها تاکيد کرد و گفت: بنيان هاي فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي با حضور تشکل ها مي توانند متحول شوند.
وي يادآور شد: براي هرگونه برنامه ريزي در حوزه اشتغال و زنان نياز به بانک اطلاعاتي داريم به عبارتي وقتي اعلام مي شود نرخ بيکاري زنان حدود سه برابر مردان است مي دانيم با چه شرايط دشواري در خصوص اشتغال زنان مواجه هستيم.
رئيس اداره کار استان تهران بيان داشت: هم اکنون خانواده ها براي تربيت و آموزش فرزندان دختر و پسر به تساوي و گاه براي دختران بيشتر هزينه مي کنند اما وقتي که زنان به بازار کار مراجعه مي کنند با درهاي بسته مواجه مي شوند.
وي تاکيد کرد: بايد سرمايه گذاري بيشتري در حوزه اشتغال انجام شود تا بتوانيم به توسعه اشتغال در کشور برسيم.
به گفته لطفي نژاد، هم اکنون کشورهاي توسعه يافته با سرمايه گذاري بر بخش نرم افزار در صدد ايجاد اشتغال هستند که ما نيز مي توانيم به سمت صنايع پيشرفته و فراگيري مهارت هاي پيشرفته به سمت توسعه اشتغال گام برداريم.
وي در پايان تاکيد کرد: براي حمايت از زنان ضروري است قوانين و مقررات حمايتي از سوي پژوهشگران اجتماعي و حقوقي و نمايندگان مجلس که مسئوليت قانونگذاري را برعهده دارند، صورت گيرد. منبع خبر : ايرنا

يكشنبه 25 مرداد 1394


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.