تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
مديركل كميته امداد امام خميني استان قزوين:
ايجاد اشتغال در روستاها بهترين راهكار تحقق اقتصاد مقاومتي است

مديرکل کميته امداد امام خميني استان قزوين گفت: ايجاد شغل در روستاها با کمترين هزينه مي تواند ضمن جلوگيري از حاشيه نشيني، اقتصاد مقاومتي را محقق کند.


به گزارش خبرنگار مهر، هدايت صفري در جلسه کارگروه اقتصاد مقائمتي که روز شنبه در استانداري برگزار شد اظهارداشت: اقتصاد در خانواده ها نقش مهمي دارد و حتي در کوچکترين اجتماع خانواده مورد توجه است و اگر از آن غفلت کنيم آسيب هاي اين حوزه جدي است.


وي افزود:بااقتصاد مقاومتي که از سوي مقام معظم رهبري مورد تاکيد جدي قرار گرفته بايد تلاش کنيم درآمد خانواده هاي نيازمند بالا برود که اين کار مستلزم گفتمان سازي است.


13 بند از مفاد اقتصاد مقاومتي در حوزه سامانهاي حمايتي است


مديرکل کميته امداد امام خميني استان قزوين گفت: 13 مورد از 24 بند اقتصاد مقاومتي مربوط به سازمانهاي حمايتي مانند کميته امداد و بهزيستي است که نشان مي دهد اين بخش ها بايد نقش بيشتري برعهده گيرند و فعالتر عمل کنند.


وي اظهارداشت: متاسفانه دستگاههاي اجراي نسبت به اين موضوع مهم نگاه جزيره اي دارند به همين دليل نتوانسته ايم در اين حوزه موفق و با سرعت عمل کنيم و به نظر مي رسد پيش نياز اين کار داشتن برنامه از سوي همه دستگاههاي اجرايي است.


صفري اضافه کرد:در شرايطي که به سختي مي توان از بانکها تسهيلات گرفت چگونه مي توان طرح هاي اقتصاد مقاومتي را محقق کرد و اين مانع بايد از سوي مسئولان کشوري برطرف شود.


اشتغال روستايي در اقتصاد مقاومتي يک ضرورت است.

وي يادآورشد: بايد بتوانيم در روستاها اشتغال پايدار ايجاد کنيم تا شاهد حاشيه نشيني و افزايش آسيب هاي اجتماعي نباشيم که اين کار در برخي کشروها بخوبي اجرا شده و جواب داده است.


صفري اظهارداشت: تحقق اقتصاد مقاومتي با اين نگاه که حتما بايد کارخانه هاي بزرگ راه اندازي کنيم نيست بلکه بهتر است به اشتغال خانگ و طرح هاي کوچک که با کمترين اعتبار مي توان آن را در روستا نز ايجاد کرد فکر کنيم و آنها را در اولويت قرار دهيم تا کارها شتاب گيرد.


مديرکل کميته امداد امام خميني استان قزوين بيان کرد: از کارگروه اقتصاد مقاومتي انتظار داريم سهم کميته امداد را مشخص کنند تا بتوانيم برنامه ريزي لازم را براي اجراي طرح هاي اجرايي و ايجاد اشتغال عملياتي کنيم

دوشنبه 3 خرداد 1395


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.